Psy Urlop z psem

Jak przewozić psa w samochodzie

podroz pies

Większość czworonogów nie przepada za jazdą autem. Nawet krótkie przejażdżki kończą się chorobą lokomocyjną czy też atakiem paniki. Potrzeba będzie nam wiele cierpliwości i czasu żeby nauczyć pieska podróżowania autem. Podpowiadamy jak to zrobić

 

Pies w aucie

Przyzwyczajenie do jazdy należy zacząć rozpocząć jak najszybciej. Najlepiej jest nauczyć szczeniaka ale i ze starszym psem możemy nie mieć problemów. Jeśli planujemy dłuższą podróż autem, musimy przygotować się znacznie wcześniej. Możemy zakupić specjalny poradnik, który opisuje krok po kroku jak postępować z psem podczas podróży. Wiadomo, że są psy , które bez problemy wskoczą do auta i będą gotowe na długą podróż autem, ale większość psów potrzebuje czasu żeby oswoić się z nową sytuacją. Dla mniejszych psów dobrym rozwiązaniem będzie torba dla psa, która pomoże w transporcie waszego pupila.

torba dla psa

Od początku

Przed każdą jazdą autem pies powinien załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, trochę się wybiegać i napić wody. Dopiero po wykonaniu tych czynności , możemy zachęcić naszego pieska do wejścia do samochodu. Jeśli jest spokojny należy go docenić i nagrodzić jakimś smakołykiem. Dzięki temu nasz piesek poczuje się pewniej i bezpieczniej. Jeśli nasz pies zachowuje spokój, można spokojnie ruszyć w podróż, jednak nie dłuższą niż 20 minut. Rozsądnym rozwiązaniem będzie zabranie w podróż kogoś znanego psu, aby podczas podróży mógł kontrolować jego zachowanie i podawać smakołyki. Ostatnim przystankiem powinno być miejsce, które pies lubi np. pobliski park, ponieważ pomaga to w tworzeniu pozytywnych skojarzeń z autem. Czas przejażdżek można stopniowo przedłużać, unikając jazdy w czasie dużych upałów, i co 2-3 godziny robić krótki postój, podczas któremu psu należy podać wodę i pozwolić się wysiusiać.

 

Jak oswoić uparte psy

Niektóre czworonogi, oprócz podróży, boją się także samego auta i nie tylko nie wejdą same do środka ale nawet nie podejdą do drzwi. W takich przypadkach przyzwyczajenie psa do próżnowania autem będzie dodatkowo wydłużone. Najlepiej zacząć od oswajania psa z pojazdem przez krótkie spacery na smyczy w pobliżu auta. Z czasem warto otwierać drzwi od strony pasażera lub bagażnik i zachęcać psa do wejścia.

Jeżeli nasz piesek posiada chorobę lokomocyjną, trzeba wyeliminować czynniki, które je wywołują. Po pierwsze, piesek powinien zjeść ostatni posiłek ok. 3 godzin przed podróżą. Po drugie, należy pozbyć się z auta odświeżaczy do powietrza, nie słuchać głośnej muzyki, jechać autem spokojnie i korzystać z częstych postojów. Dobrym rozwiązaniem może być również zabranie ze sobą poduszki, ulubionej zabawki oraz specjalnych leków, po których nasz pies nie będzie wymiotował.

 

Transporter dla psa do samochodu

Niedużego pupila bez problemu można zabrać ze sobą w podróż samochodem. Jeśli chcecie aby pies czuł się komfortowo, należy zadbać o odpowiedni transporter dla psa do samochodu oraz pasy bezpieczeństwa dla psa. W ofercie naszego sklepu możesz znaleźć również transportery dla psów odpowiednie do przewożenia zwierząt w kabinach samolotowych oraz innych środkach transportu, które zostały dostosowane do potrzeb pupili. Oferowane przez nas mobilne posłania to artykuły przetestowane, w których zwierzę naprawdę może czuć się dobrze. Wybieramy transportery dla psów wykonywane z miękkich materiałów, odpowiednio duże, z dostępem do świeżego powietrza oraz ze ściankami, które zapewniają dobrą widoczność. W takim posłaniu i w towarzystwie ukochanego właściciela podróż będzie bezstresowa i przyjemna.

transporter dla psa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *