Ciekawostki Edukacja Gadżety i zabawki Hodowla Psy

Jak przygotować się na przyjęcie szczeniaka ?

da952d65d09d3091834513b533f5af55Przed zakupem szczeniaczka należy starannie się przygotować. Aby w domu dalej panował porządek, musi pamiętać o zakupie przedmiotów, które pozwolą nam zachować porządek.

Gdy pojawi się u nas w domu, należy od początku wymagać od niego od niego czystości. Piesek powinien wiedzieć od początku, co mu wolno a czego nie. Musi mieć swój kąt do spania, kojec, nauczyć się gdzie musi załatwiać swoje potrzeby. Musi też polubić kąpiele i czesania, które pozwolą utrzymać jego sierść w czystości.

Odpowiednie legowisko

Każdy psiak musi posiadać swoje legowisko, własne miejsce gdzie może się wyspać, odpocząć, poleżeć. Szczeniak najlepiej będzie czuł się w legowisku jego rozmiarów. Dopiero kiedy podrośnie, będziemy mogli kupić dla niego pełnowymiarowe legowisko Przy jego zakupie, zwracajmy uwagę na by było miłe w dotyku, wygodne. Powinno też być łatwe do utrzymania czystości oraz posiadać zdejmowany pokrowiec aby można było bez problemu wrzucić do prania.

Kuweta

Szczeniak lub mały pies musi mieć kuwetę. Najlepiej jeśli będzie płaska i plastikowa. Innym rozwiązaniem będzie również mata absorbująca, która może wchłonąć ponad litr płynów. Choć mała psinka bardzo szybko nauczy się informować właścicieli o konieczności wyjścia z domu, warto aby do tego czasu korzystać

Kojec

Jeśli piesek musi zostać sam w domu, najlepiej jest zakupić metalowy kojec dla niego. Będzie się tam czuł bezpiecznie a my będziemy spokojniejsi, że naszemu pupilowi podczas naszej nieobecności nie przydarzy się coś nieprzyjemnego. Kojce bardzo łatwo utrzymać w czystości ponieważ posiadają wyjmowaną podłogę.

Zabiegi pielęgnacyjne

Aby nasz pupil był czysty i pachnący należy zaopatrzyć się się w specjalny szampon. Na rynku są do wybory szampony na różnego rodzaju typy sierści. Dodatkowo przyda się szczotka, dzięki której pozbędziemy się zbędnej sierści.

Neutralizator zapachów

Na początku mogą zdarzyć się sytuacje , że nasz szczeniaczek nabrudzi nam w domu. Aby pozbyć się brzydkiego zapachu, należy użyć neutralizatora zapachów, posiada on specjalne bakterie i enzymy. Aby utrzymać porządek i czystość, trzeba się dokładnie przygotować na przyjęcie nowego lokatora pod nasz dach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *