Psy Wyposażenie Zdrowie i higiena

Jaką dobrać kuwetę dla psa

Dla każdego posiadacza czworonoga w domu, czy też mieszkaniu, ważną kwestią jest miejsce spania pieska. Jest to bardzo ważna sprawa , ponieważ musimy wyznaczyć pewne granice terytorium naszego pupila w domu.

Są zwolennicy spania z czworonogami w jednym łożku, ale niektórzy wolą mieć więcej prywatności oraz przestrzeni wypoczynkowej, więc musimy zapenić legowisko dla psa.

Wymiary

Najważniejszą sprawą w wyborze legowiska dla psa jest wielkość i kształ. Nie ma się co łudzić , że jedno legowisko będzie służylo naszemu psu na całe życie. Po pierwsze, przed zakupem musimy zmierzyć naszego pupila (od czubka nosa do podstawy psa – bez ogona). Wielkość legowiska powinna umożliwić psu swobodę ruchów podczas snu, czy też odpoczynku. Najlepiej jest więc do całości dodać co najmniej 20cm. Pamiętajmy, żeby w legowisku piesek miał miejsce jeszcze na zabawki bądź maskotki. Jeśli decydujemy się na szczeniaka, to nie możemy kupić mu mielkiego legowiska myśląc o przyszłości, zaczynamy od legowiska podobnych do jego rozmiarów. Najbardziej wskazane jest średniej wielkości z czasem dorastania pupila dobierać większe posłania.

Kształt

Jeżeli już znamy wymiary legowiska, zastanówmy się nad kształem, który będzie odpowiedni dla psa jak i dla mieszkania. Legowisku należy dobrać kształ do charakteru naszego pieska. Musimy pamiętać o tym, by legowisko było odpowiednio duże i nie ograniczało ruchów psa. Najlepszym wyborem jest więc legowisko typu gniazdko. Nie krępuje ruchów oraz jest dużo miejsca na zabawki, które pupil będzie do niego przynosił.

Materiał

Następną kwestią jest rodzaj materiału, z jakiego zostało wykonane pokrycie. Musi ono być odporne na wilgoć oraz być trwałe w utrzymaniu czystości. I tutaj proponujemy kodure – jest to tkanina kaletnicza, wykonana z poliestru i pokryta PCV. Materiał wodoodporny, wykonany z poliestru. Prosty do utrzymania czystości- możemy go śmiało prać w pralce. Inny materiał godny polecenia to sztruks. Nadaje się dla psów, które mają długą i krótka sierść. Dla psów o długiej sierści najlepszy materiał to zamsz. Kolor Wybierając kolor sugerujmy się umaszczeniem naszego pupila, a nie kolorem ścian czy mebli. Pamiętajmy, że niektóre psy gubią sierść i jeżeli wybierzemy posłanie w kolorze sierści psa- nie będzie ona od razu tak widoczna na legowisku. Wypełnienie Podściółka powinna zapełnić pupilowi odpowiednie podparcie. Nie może być ani za twarde, ani za miękkie. Im cięższy i większy pies, tym grubszego materaca potrzebujemy. Nie wystarczy tylko koc bądź jakaś narzuta. Jeżeli pies będzie miał za twarde podłoże mogą pojawić się odsciski na łapkach

psa. Gąbka stosowana w legowiskach z czasem bardzo szybko się odkształca i nie zapewnia pieskowi najlepszego podparcia, takiego jak na początku. Wypełnienie granulatami wykonanych ze styropianiu również jest chwilowym rozwiążaniem. Pies nie ma odpowiedniego podłoża, przez co może zapadać się w zagłębieniach. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest stosowanie waty przemysłowej, która nie zniekształca się i można ją prać. Jeśłi nasz pies jest alergikiem to warto wybrać wypełnienie, w którym znajdziemy naturalne składniki np. bawełna, trawa morska, bądź silikon z naturalnego kauczuku. Jeśli weżmiemy pod uwagę powyższe wymogi, to wybór miejsca dla naszego pupila nie będzie problemem. Pamiętajmy jeszcze , aby posłanie znajdowało się w miejscu wolnym od przeciągów, łatwo dostępnym i w miarę zaciemnionym.Światło słoneczne czy sztuczne np.lampa mogą drażnić naszego pupila,przez co może być niespokojny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *