Ciekawostki Edukacja Hodowla Psy

Sposoby na uspokojenie psa

Przeprowadzka do nowego miejsca, głośne imprezy, podróż autem to tylko kilka sytuacji, które mogę być dla naszych pupili bardzo stresujące. Na szczęście na rynku pojawiło się wiele rozwiązań, które umożliwią uspokojenie naszego czworonoga, są to m.in. specjalne obroże oraz krople.

Jak stosować uspokajacze

Specjalne obroże czy też preparaty uspokajające mają za zadanie obniżyć poziom stresu naszego pupila. Zawierają one naturalne feromony, które wpływają na psa uspokajająco. Korzystać z nich można np. podczas podróży, wizyty u weterynarza, pobytu w nowym i nieznanym miejscu czy też burzy. Doskonale spełniają oczekiwania w przypadku pojawienia się w domu czy mieszkaniu małego dziecka lub innego zwierzęcia do którego nasz pupil nie jest przyzwyczajony. Mogą wyeliminować nadpobudliwość i hałaśliwość. Istotnym zadaniem uspokajaczy jest dodanie psu otuchy w sytuacjach, kiedy jest nerwowy.

Rodzaje uspokajaczy

Dzielimy je na dwie grupy : specjalne obroże uspokajające oraz preparaty, które możemy kupić w formie tabletek, kropli, aerozolu czy też syropu. Obroże nasączone są feromonami wydającymi zapach wydzielany przez sukę w celu uspokojenia młodych. Obroże tego typu działają przez jeden miesiąc. Nie mogą mieć kontaktu z wodą, dlatego podczas kąpieli pieska należy ściągać. Na rynku dopasujemy obroże do wielkości oraz wieku psa.

Krople uspokajające możemy zakupić w buteleczkach lub ampułkach. Działają przez tydzień. Aplikujemy je za uszami, pamiętając,ż e nie myjemy psa po ich zastosowaniu. Najlepiej stosować po kąpieli.

Najnowszym rozwiązaniem jest dyfuzor uspokajający, który podłączamy do kontaktu. Wyposażony jest w zamienny wkład, który działa do 4 tygodni. Tego typu preparaty są w pełni bezpieczne dla psa, ponieważ działają łagodząco na psa i nie otumaniają zwierzęcia. Jedyną wadą jest ograniczone pole działania. Są skuteczne wyłącznie w mieszkaniu. Po wyjściu na spacer należy zastosować obroże lub kropelki.

Najlepsza metoda

Najskuteczniejszym sposobem dla większości nadpobudliwych piesków jest obroża. Jest łatwa do założenia oraz działa przez bardzo długi czas. Oczywiście nie dla wszystkich psów obroża może działać kojąco. Niektóre psy będą próbowały ją zerwać ponieważ nie będą mogły znieść zapachu. Nadto niektóre składniki mogą powodować uczulenie u psów o bardzo wrażliwej skórze.

Innym dobrym rozwiązaniem są krople. Jest to dobre wyjście w momencie kiedy chcemy aby nasz pies się uspokoił na krótki czas. Różnego rodzaju syropy oraz tabletki mają silne działanie, ale mogą narazić układ pokarmowy naszego psa. Najlepiej stosować je na krótki czas, np. podczas niedalekiej podróży samochodem.

Środki uspokajające to skuteczna pomoc dla psa, który znalazł się w nerwowej sytuacji. Obroża oraz krople to coś , co warto posiadać żeby uspokoić naszego psa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *