Psy Urlop z psem Zdrowie i higiena

Jak bezpiecznie grillować z pieskiem ?

Jak tylko pierwsze promienie słoneczne pojawią się i temperatura będzie wiosenna to możemy przygotować grilla. Nie tylko fani barbecue cieszą się na sezon grillowy – zapach kiełbasy i marynowane steki szybko dosięgają wrażliwych nosów naszych czworonożnych przyjaciół. Ale uważajmy – gdy grillujemy z psem musimy być uważni ponieważ czyha wiele niebezpieczeństw!

Jeden lub drugi właściciel psa nie oprze się słodkim oczom naszego psa podczas grilla, więc podzieli się kiełbasą z psiakiem. Możemy zapomnieć o jego podstawowej diecie lub o innych posiłkach. Rezultat jaki wtedy może się pojawić to wymioty, biegunka i zaparcie. Dlaczego pikantne towary z grilla są niebezpieczne dla psa? I jak możemy zrobić bezpiecznego grilla ?

Golden retriever puppy lie bellow garden grill

 summer-safety-tips-your-dog-and-your-barbecue-5593c7e92a254

Grillowanie z psem może być niebezpieczne

Należy zachować ostrożność, zwłaszcza w mięsie kurczaka, ponieważ kości pękają bardzo łatwo. W przypadku większych ilości kości istnieje ryzyko zaparć, tak, że pies nie może załątwić swoich spraw i muże doprowadzić do wymiotów. Jeżeli taka sytuacja spotka naszych pupili to musimy udać się do weterynarza.
Ale nie tylko kości są niebezpieczne, również marynowane lub przyprawione mięso z grilla nie nadaje się dla psów.Dla psa najlepsza kiełbasa to bez przypraw. Pikantne kiełbaski mogą powodować dyskomfort żołądkowo-jelitowy.
Mało znana, ale niebezpieczna jest tzw choroby Aujeszkyego. Czynnik ten śmiertelnej choroby spowodowane przez podanie surowej wieprzowiny , który wywołuje zapalenia ośrodkowego układu nerwowego. Utrata apetytu, wymioty, zwiększone wydzielanie śliny, swędzenie, a nawet wścieklizna – są to skutki choroby Aujeszkyego.

Co robić w nagłych przypadkach?

Pies wykorzystał swoją szansę i chwycił mięso z rusztu grilla. Co robić?
Jeśli czworonożny
przyjaciel ma problemy z zatwardzeniem, może podać mu olej roślinny – lekarstwo – łyżkę na dziesięć kilogramów masy ciała psa.Ale jeśli pies cierpi i ma ciężkie wymioty, musimy skonsultować się z weterynarzem.

Jak utrzymać psa z dala od grilla?

Co zrobić jako właściciela, aby zapobiec zbliżania się pieska do grilla podczas grilowania ? Najlepszym sposobem, poprzez grilowanie poza zasięgiem psa.
Dodatkowo, pies powinien
zostać dostatecznie nakarmiony swoim pożywieniem tak aby nie był głodny. Pies na pewno będzie interesował się zapachem, który wyczuje. Natomiast jeśli będzie odpowiednio najedzony to nie będzie chciał dodatkowo jeść.
Co ważne, pozostałości
po grillu trzeba wyrzucić. To co jest niejadalne dla człowieka niekoniecznie jest dla psa.

dog-foods-avoid-bbq-summer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *