Gadżety i zabawki Psy Wyposażenie

Jak bezpiecznie oświetlić psa ?

Solid-Color-Nylon-Band-font-b-Dog-b-font-Pet-Led-Flashing-Collar-font-b-Night v1g9xgwccdsxeccqwkmf

Zima nadchodzi, ciemno robi się bardzo szybko więc jest to czas na oświetlenia naszych psów. Wielu właścicieli piesków nie ma innego wyjścia niż wyjść wcześniej i ostatni spacer odbywa się po zmroku. Jak można przygotować swoich czworonożnych przyjaciół mimo ciemności na dworze, dowiesz się tutaj.

Możliwości oświetleniowe 

Nie jeden właściciel psa będzie wiedział, że w zimie jest nie tylko zimno ale widoczność też jest gorsza. Nie ma to znaczenia, czy mgła, ciemność lub śnieg, pies musi wyjść, wybiegać się i załatwić swoje potrzeby. Dla lepszej widoczności, istnieją pewne środki pomocnicze. Jedną z możliwości jest oświetlona obroża. Obroże tego typu, mają tylko trzy funkcje: można przełączyć się światłem ciągłym lub ustawić migające światła w różnych konfiguracjach.

Bardzo popularne są pierścienie na szyi – składają się z pierścienia z tworzywa sztucznego, które są mocowane na całej swojej długości za pomocą specjalnych diod LED. Jest obsługiwany przy pomocy dwóch baterii. Jest bardzo jasny i zapewnia oświetlenie nawet na długich dystansach więc odnalezienie psa to prosta rzecz. Trzeba się upewnić, że można zamówić odpowiedni rozmiar: u psów o długiej sierści,może nadal być zbyt duża;u psów krótkowłosych, musi pasować dobrze żeby się nie wyślizgnęło. Kołnierz może być również zamontowany na szelkach więc widzisz psa zawsze, bez względu na długość sierści.

Problemy u psów z oświetleniem

Wiele psów reaguje stresująco lub nie chcą się poruszać, jeśli noszą coś jasnego lub świecącego.

Taka reakcja może również pochodzić od innych rówieśników. Ogólnie rzecz biorąc, nie należy przesadzać z oświetleniem. Zalecamy także instalację ciągłego światła na plecach psa aby nic nie drażniło tak jak w przypadku obroży.

Odbicie może pomóc

Oczywiście, oświetlenie psa to nie tylko lepsza widoczność, ale także poprawa bezpieczeństwa. Wszystkim dzieciom w wieku szkolnym jest powtarzane, że powinni nosić odzież odblaskową w ciemności i przy niemal każdym tornistrze powinien wisieć ładny odblask. Dlaczego nie zrobić tego ze swoim ulubionym zwierzęciem?

Mamy różne warianty: od odblaskowych linii na obroży i szelek do kamizelki bezpieczeństwa i więcej. Nawet dla tych psów, które nie lubią biegać w kamizelkach, mamy bardzo modną alternatywę: odblaskowej bandana! Oczywiście, noszenie odblaskowych rzeczy sprawia poczucia bezpieczeństwa dla właścicieli psów. Zwłaszcza w ciemności. Innym przydatnym narzędziem dla ciemnych dni jest latarka. Lampa jest szczególnie wygodne, ponieważ nie trzeba trzymać w ręku. Więc można również wspaniałe uprawiać jogging z psem lub jeździć na rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *