Edukacja Psy

Nauka cierpliwości i koncentracji

Większość psów jest bardzo zmotywowana jeśli chodzi o smakołyki. I to właśnie z tego powodu można skorzystać kiedy chcesz ćwiczyć z psem cierpliwości i koncentracji. Dobrze nadaje się na przykład, pocięty na małe paski plaster żółtego sera.

article-dog-train-sit

Krok 1: Pies nie powinien opuścić ser

Po pierwsze, pies musi dowiedzieć się, że nie może wziąć kawałka sera leżącego na ziemi, zanim mu na to pozwoli. Niech Twój pies siedzi lub leży, umieść wtedy kawałek przekąski na podłodze. Po próby podjęcia nauczania, można umieścić przekąskę na swojej stopie lub dać go z ręki i powiedzieć „Nie!”. Wyślij psa z powrotem do pozycji wyjściowej i powtórz całość. Dopiero w momencie, gdy pies cierpliwie czeka na chwilę, dajesz mu możliwość wzięcia przekąski, zgodnie z życzeniem „ bierz ! ”.

Krok 2: Uczta jest na łapach

Gdy pies zrozumiał, że teraz przychodzi na Twój rozkaz, można pójść o krok dalej. Niech Twój pies leży i teraz umieść kawałek sera na łapie psa. Na hasło „Nie!” piesek powinien wrócić do wyjściowej pozycji. Opcje zmienności: można umieścić na każdej przedniej łapy smakołyk. Albo kawałek sera umieścić na pysku. Niektóre psy są tak zwinne wtedy, gdy są one dopuszczone do podjęcia swoją nagrodę w końcu, są w stanie chwycić nagrodę z powietrza. Pies musi czekać grzecznie na naszą komendę.

Krok 3: Rozwijaj swoją komunikację

Ważne jest, że nie możemy drażnić psa. Poczucie powinno być takie, że pies uczy się cierpliwości . Taką cierpliwość można wypracować. W tym ćwiczeniu, pies jest bardzo skoncentrowany i spokojny. Na przykład za cel możemy postawić jego pokarm, przed spożyciem przez psa powiedzieć „nie”, po czym po chwili pozwolić na posiłek. Gdy powiemy „Nie!” powinniśmy trochę potrząsnąć głową. Twój pies będzie nie tylko będzie słuchał poleceń słownych, ale także zwróci uwagę na mowę ciała. Po pewnym czasie w zależności od częstotliwości nauki, nasz pies może przyzwyczaić się już tylko do gestów, które wykonujemy wobec niego.

shutterstock_91181846-300x393

A jeśli to nie działa?

Nie możemy szybko się poddawać oraz zniechęcać. Etap 3 jest długi i bardzo trudny. Nasze psy mają różne mocne i słabe strony. Nie każdy pies jest tak wnikliwym obserwatorem . Niektóre psy potrzebują więcej czasu i cierpliwości. Pamiętajmy o wykonywaniu wobec psa gestykulacji, ruchów głowom czy ramionami. Im więcej ćwiczeń i nauki tym będą lepsze efekty nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *