Koty Zdrowie i higiena

Preparaty przeciw kleszczą dla kota

Kleszcze oraz pchły to najbardziej uciążliwe owady, które mogą zaatakować naszego kota. Jeśli znajdziemy jakiegoś insekta to musimy podjąć szybkie działania w celu usunięcia owada. Aby odpowiednio walczyć z kleszczami lub pchłami potrzebne jest zastosowanie odpowiedniego specyfiku.

Obroża przeciwpchelna

Na naszym rynku możemy napotkać się z masą produktów , które zapewniają odpowiednią ochronę naszemu futrzakowi przed owadami. Ich największą zaletą jest bardzo długi czas działania. Obroża przeciwpchelna odpowiednio zabezpieczy naszego kota aż do 8 miesięcy. Substancje , które są w niej zawarte są non stop uwalniane dzięki czemu mogą działać na owady w sposób kontaktowy. Pamiętajmy aby przy wyborze obrożę wybrać wodoodporną. Ważne jest aby wybrana obroża odpowiadała wadze kota. Jeśli zależy nam na odstraszaniu owadów, taka obroża będzie świetnym rozwiązaniem.

ginger-collar-275x303

Szampony przeciwpchelny

Szampon przeciwpchelny może być skuteczny w profilaktyce anty pasożytniczej. Niestety jego działanie ogranicza się tylko do odstraszenia insektów. Jeśli nasz kot jest uczulony na środki owadobójcze, szampon ten jest idealnym rozwiązaniem. Szampony te oparte są na składnikach całkowicie naturalnych, dzięki czemu na pewno nie podrażnią naszego kota.

Spray na kleszcze i pchły

Spray, które zwalczają niechciane insekty rozpylamy na całej powierzchni skóry naszego kotka. Podczas stosowania preparatu musimy po kolei odgarniać sierść kotka. Musimy uważać aby spray nie trafił do nosa lub oczu. Spray działa nawet do 6 tygodni i skutecznie odstrasza pchły, trochę mniej kleszcze. Możemy spotkać się również z takimi rodzajami spray’a , które stosujemy w otoczeniu w jakim przebywa nasz kocur. Możemy wtedy zastosować preparat na legowisku, kuwecie bądź ulubionym miejscu w jakim przebywa nasz kocur.

cat_flea_big_flea

Puder przeciw pchłom

Zasypka w głównej mierze ze substancji czynnej oraz talku. Preparat nanosimy na zwierzątko, zostawiamy an kilka minut po czym dokładnie rozczesujemy. Już po kilku godzinach będziemy mogli usunąć martwe insekty. Jeśli nasz kot jest narażony na dużą inwazję insektów, musimy powtarzać czynność mniej więcej co 2 tygodnie. Na rynku zoologicznym możemy spotkać się również z takimi rodzajami pudrów, które posiadają naturalne substancje ale one tylko odstraszają insekty a nie zwalczają.

Krople przeciw kleszczą i pchłom

Krople przeciw kleszczą i pchłą zastosowujemy za pomocą pipetki na kark kota. Aby nanieść krople musimy rozgarnąć sierść kota między łopatkami w okolicach karku i zaaplikować odpowiednią dawkę kropli. Substancje, które znajdują się w kroplach bardzo szybko rozprzestrzeniają się po całym ciele kotka. Dzięki takim kroplom pozbędziemy się pasożytów oraz zabezpieczymy naszego kota przed kolejnymi niechcianymi szkodnikami. Warto pamiętać aby kropli nie stosować u kociąt oraz kotek, które są w okresie ciąży. Podczas podawania kropli zwróćmy uwagę na ilość jaka jest rekomendowana do wagi kota. Krople są dobrym rozwiązaniem dla kotów , które często wychodzą za teren domu bądź mieszkania.

caturday-shutterstock_149320799

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *