Kupno psa Psy

Przygotowanie się na przyjęcie szczeniaka.

Kiedy pies zaczyna się porusza samodzielnie, rozpoczyna się specjalna czas – zarówno dla właściciela jak i dla czworonożnych przyjaciół. Teraz jest czas, aby budować zaufanie i przyzwyczaić się do nowego członka rodziny. W tym artykule dowiesz się jak odpowiednio przygotować się na przyjęcie pieska. Jeszcze przed przybyciem nowego domownika, należy podjąć pewne środki ostrożności i zapewnić psu dobroć w domu. Dotyczy to przede wszystkim wyposażenia dla pieska.

house-training-dogs

Podstawowe wyposażenie:

  • Smycz Linka lub taśma ma tę zaletę, że można dać psu swobodę ruchu, ale jeszcze mieć go pod kontrolą. Dla szczeniąt smycz będzie miała charakter nauki jak zachowywać się podczas spaceru na smyczy.
  • Miejsce do spania – Tutaj możemy rozpieścić pieska – łóżko dla psa, sypialny kącik, poduszki lub kosza. Który ostatecznie jak najlepiej Twojego psa? Decyzja należy do Ciebie i do Twojego pupila. Uwaga: Dla szczeniaka lepiej nie decydować się na wiklinowy kosz, ponieważ może skubać go i się zranić. Polecamy miejsce do spania, który jest łatwe do utrzymania czystości.
  • Pożywienie i woda
  • Zabawki mamy tutaj pełen wybór. Pamiętajmy aby wybierać rozmiar zabawki odpowiedni do rozmiarów i wieku psa
  • Przysmaki Zdrowe smakołyki powinny być w domu, czy to w formie przekąski czy nagrody za wykonaną komendę lub sztuczkę

Przygotowanie domu

Ale oprócz zakupu tych rzeczy, które należy przygotować, powinniśmy dostosować nasz dom lub mieszkanie dla nowego członka rodziny. Jest to szczególnie ważne, gdy zdecydujemy się na szczenię. Mały piesek jest ciekawy świata. Pozbądźmy się leżących kabli i rzeczy, które mogą skrzywdzić psa. Nawet trujące rośliny i substancje chemiczne, takie, które zawierają pestycydy, należy schować w bezpiecznym miejscu. Pomyśl nad tym, do których przestrzeni pozwolisz psu na dostęp. Trzymaj psa na kanapie? Wspólne spanie w łóżku? Zasady, które wdrożysz w życie należy od samego początku konsekwentnie egzekwować.

Wskazówki dla harmonijnej relacji człowiek-pies

Nie zawsze płynnie zaczniemy od dobrych relacji między psem a właścicielem. Zwłaszcza jak zdecydujemy się na szczeniaka. Pies nie jest nauczony i wymaga znacznie wyższego poziomu nauki niż, powiedzmy, pies ze schroniska, który przynajmniej może znać podstawowe komendy i w najlepszym razie jest przygotowany do towarzystwa ludzi. Jeśli zdecydujesz się na szczeniaka, należy odwiedzić od początku szkoły dla psów. Ważne jest, aby nie stracić zapału bezpośrednio z pierwszym problemem. Podstawą dobrej relacji człowiek-pies opartych powinien być na szacunku, spójności, zaufaniu i zrozumieniu. Jeśli jesteśmy świadomi tych czynników, możemy mieć szczęśliwe życia z psem bez przeszkód i problemów.

tips-puppy-house-training

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *