Edukacja Psy

Przyjaźń pomiędzy dzieckiem i psem

Przyjaźń pomiędzy dzieckiem i psem może być wspaniałym doświadczeniem dla obu stron. Istnieją jednak, zwłaszcza dla rodziców pewne rzeczy, aby zwrócić uwagę na spokojne i bezpieczne dorastanie dla obu stron od samego początku.O szczegółach dowiesz się tutaj.

Wstęp

Ze strony psa , rasa nie jest decydująca, ale indywidualny charakter psa do odpowiednich zabaw. Należy wybrać psa, który lubi podporządkowywać się do właściciela i nie ma w ogóle problemu z zazdrością czy stresem. Najlepiej jednak zdecydować się na psa , który jest zrównoważony i spokojny, a więc również radzi sobie z różnymi sytuacjami. Ważne jest również to, żeby pies posiadał podstawową wiedzę odnośnie posłuszeństwa. Łatwiej jest ze szczeniakiem, gdy dziecko jest już co najmniej trzy lata starsze niż piesek..

Dorastanie z psami jest dość pozytywne, pokazują to różne statystyki. Psy sprawiają, że dzieci są szczęśliwe, silne psychicznie i z nieśmiałych dzieci robią się bardziej otwarte.

iStock_000007177626_Medium

Porady

W tym podrozdziale chcemy wymienić kilka ogólnych wskazówek. Jeśli pies jest już w rodzinie przed pojawieniem się dziecka, należy pozwolić mu na bezpośredni kontakt. Pies powinien powąchać ubrania dla dzieci, tak aby przyzwyczaił się do zapachu. Ponadto należy pozwolić pieskowi powąchać dziecko na pierwszym spotkaniu. Następnym krokiem muszą być podejmowane przez samych rodziców. U psów wzajemne lizanie jest ważnym krokiem w strukturze przyjaźni. Z bakteriologicznego punktu widzenia jama i język psa jest czystsze niż u człowieka, nawet zawiera substancje antybiotyczne. Jeśli zostawisz dziecko blisko psa (oczywiście pod naszym okiem), piesek powinien lizać dziecko. Dzięki temu więź między nimi często buduje się szybciej.

Generalnie ważne jest, że pies ma bezpieczny teren: jest to szczególnie ważne, gdy dziecko zaczyna raczkować i stawać się mobilne. Obszary, gdzie pies je, śpi i wypoczywa, powinien być wyłącznie dla niego. Piesek musi mieć spokój i prywatną przestrzeń.

Pickney-20-color-504x299

Wspólna więź

Zadaniem teraz jest wzmocnienie więzi między nimi. Jest to ważne z kilku powodów: To tworzy zaufanie, zapobieganie agresji. Ogólnie rzecz biorąc, wiele psów nie ponoszą przez siebie roli wychowawców, gdy dziecko przychodzi do rodziny. Piesek staje się użytecznym towarzyszem zabaw dla rozwijającego się dziecka.

Jest to dobre rozwiązanie dla obu stron. Należą do nich odpowiednie gry i wspólny odpoczynek. Co ważne: spędzanie czasu musi być przyjemne jak to możliwe. Starsze dzieci powinny również współpracować w szkoleniu psa i wziąć na siebie odpowiedzialność. Dotyczy to, na przykład, spacerów z czworonogiem lub uprawiania pewnych ćwiczeń.

Hierarchia i zakazy

Musimy pokazywać psu kto w hierarchii jest najwyżej. Rodzice muszą pokazać psu, na przykład, że konflikty fizyczne są absolutnie tabu i nie będą tolerowane w domu.

Trzeba działać jako pośrednik między dzieckiem i psem i kształcić obie stronom równo. Nękanie dziecko jak i psa pokazuje jego dyskomfort, nie należy karać psa; należy natomiast konsekwentnie i szybko, ale swobodnie zabrać dziecko i przekonać go, że pies nie powinien być nękany i potrzebuje spokoju.

Twój pies będzie nauczony zaufania i nie czują się zagrożony przez dziecko.

Na ogół groźne warknięcie nie powinno być karane: To raczej cenny sygnał w komunikacji pomiędzy psem i dziecka lub rodzicem. Pies uczy się (jeśli będzie reagować jak opisano powyżej), że rodzice natychmiast reagują na ryk i powinni zabrać dziecko i dać mu trochę spokoju. Pies widzi, że takie niepokojące zachowanie jest zabronione. Więc nie ma możliwości aby dochodziło do sytuacji bardziej groźnych.

picture

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *