Hodowla Psy

Co zrobić w momencie zniknięcia psa ?

W momencie zaginięcia psa pierwszym odruchem jest wykrzykiwanie jego imienia oraz bieganie w okolicach gdzie widzieliśmy naszego pupila po raz ostatni. Nie zawsze to wystarczy ponieważ w momencie zagubienia piesek nie czeka na nas w miejscu lecz zmienia miejsce.

Co możemy zrobić w takiej dramatycznej sytuacji ?

Postanowiliśmy wypisać parę kroków w jaki sposób mamy postępować.

lost-dog

1. Powiadomić o zaginięciu psa

W pierwszej kolejności zaginięcie należny zgłosić do straży miejskiej. Jeśli takowych służb nie ma w naszej miejscowości to najlepiej udać się na policję wraz ze zdjęciem naszego, zagubionego psiaka.

Warto również odwiedzić wszystkie schroniska w naszej miejscowości. Jeśli to nie pomoże musimy zwiększyć zasięg szukania ponieważ nasz pies mógł się znacząco oddalić od miejsca w którym widzieliśmy go ostatni raz.

2. Zostaw coś zapachowego

W miejscu gdzie nasz pies się zgubił warto zostawić coś ze znajomym dla niego zapachem (np. Element z naszej garderoby, zabawkę lub ulubiony psi przysmak lub karmę). Ponadto umieśćmy ogłoszenie w tym miejscu. Jeśli nasz piesek nie pojawi się to musimy co jakiś czas pojawiać się w tym miejscu aby sprawdzić czy nasz piesek nie jest w okolicach tego miejsca.

3. Pomoc

Poproś o pomoc kogoś z rodziny, sąsiadów lub znajomych w szukaniu zguby. Im więcej osób będzie wiedziało o zaginięciu tym większe prawdopodobieństwo, że nasz piesek się odnajdzie. Możemy również zaczepiać przechodniów pokazując im zdjęcie psa oraz podając telefon kontaktowy.

4. Powiadom kogo się da

Dzięki internetowi mamy bardzo duże pole manewru. Warto zamieścić ogłoszenie na portalach społecznościowych bądź na forach. Dzięki temu nasi znajomi będą wiedzieli o zaginięciu, jak i znajomi znajomych. Warto sprawdzić czy w naszej miejscowości funkcjonuje portal, który zajmuje się wyszukiwaniem zwierząt z okolicy.

5. Rozwiesić ogłoszenie

Nie ma co czekać tylko trzeba działać. W okolicach gdzie zaginął pies należy wywiesić ogłoszenie o zaginięciu. Ogłoszenie powinno składać się z aktualnego zdjęcia pieska oraz imienia. Należy określić rasę psa oraz podać nasze dane kontaktowe. Zastanów się czy ogłoszenie przykuła odpowiednio uwagę. Ogłoszenie dobrze jest umieścić w folię aby warunki atmosferyczne nie zniszczyły naszego ogłoszenia.

6. Ogłoszenie w gazecie

Jeśli w naszej miejscowości funkcjonuje jakaś lokalna gazeta, dobrze jest zapłacić za ogłoszenie i je umieścić. Dzięki temu mieszkańcy również będą zwracać uwagę na zaginionego psa.

7. Roznosić ulotki

Kolejnym pomocnym rozwiązaniem jest roznoszenie ulotek. Dobrym pomysłem jest zaniesienie ich do lecznic weterynaryjnych. Lecznice te posiadają swoją tablice ogłoszeń i każda osoba, która odwiedzi lecznicę na pewno zwróci uwagę.

8. Aktualizacja ogłoszenia

Jeśli piesek nie znajdzie się nie poddawajmy się ! Warto co jakiś czas aktualizować ogłoszenie o zaginięciu pupila.Lost-Dog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *