Koty Psy

Jak wybrać zwierzaka ?

Jeśli rozważasz przyjęcie zwierzaka, prawdopodobnie masz już dobry pomysł, jakiego rodzaju zwierzaka chcesz. Jednak przed skokiem na głębokim wodę warto rozważyć decyzję rozważnie, aby znaleźć właściwe zwierzę dla Ciebie i Twojej rodziny. Nie jest rzadkością, gdy ludzie wybierają zwierzaka, a potem musimy zrezygnować z niego dopiero kilka miesięcy później, może być wiele powodów, a jeśli zdecydujesz się zrezygnować przed wybraniem zwierzaka, prawdopodobnie będzie lepiej decyzja.

pets-can-improve-your-health-1-e1462212894666-640x375

Jednym z powodów przyjęcia zwierzaka jest dziecko, często dzieci pytają o psa lub innego zwierzaczka, ale dzieci nie rozumieją odpowiedzialności za zwierzę i uważają zwierzę za zabawkę. Nie oznacza to, że złym pomysłem jest podarowanie dziecku zwierzaka, ponieważ często posiadanie zwierzaka jest sposobem na uczczenie się odpowiedzialności. Jednocześnie jednak, nie powinieneś myśleć, że dziecko będzie opiekowało się zwierzakiem przez resztę swojego życia, niezależnie od tego, jak bardzo mówią, że będą wykonywać wszystkie domowe obowiązki domowe. Niestety dzieci często tracą zainteresowanie zwierzętami domowymi i mogą obarczać obowiązkami rodziców do sprzątania po zwierzątku, karmienia i chodzenia zwierząt. Pamiętaj też, jak długo zwierzę domowe będzie żyło, jak gdybyś kupił swojemu dziecku 9-letniego szczeniaczka, który prawdopodobnie żyje ponad 10 lat, wtedy, gdy dziecko jest dorosłe i albo się przeprowadza lub podróżuje, pozostaniesz z psem. Dlatego małe zwierzęta są dobre dla dzieci, ponieważ chomiki, szczury i ryby mają stosunkowo krótkie życie. Koty też nie są złym wyborem, ponieważ w przeciwieństwie do psów, koty są szczęśliwe, że bawią się przez dłuższy okres czasu. Inną rzeczą do rozważenia są koszty związane z opieką nad zwierzakiem. Są koszty karmienia i weterynarii. Jeśli masz niepewną przyszłość finansową, mieszkasz w wynajmowanych lokalach lub rozważasz przeprowadzkę wkrótce, to wybranie kota lub psa jest słabym pomysłem.

images

Koty są strasznie ruchliwe i lepiej jest mieć kota, jeśli posiadamy duży dom. Króliki i świnki morskie są dobrymi zwierzętami, jeśli mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, ponieważ mogą być trzymane na zewnątrz lub w garażu, a zatem w żaden sposób nie wyrządzą krzywdy na mieszkaniu. Jeśli spróbujesz przyjąć psa, zauważysz, że jedną z pierwszych rzeczy, o które zostaniesz zapytany, jest “jak długo pracujesz?”. To dlatego, że psy kochają się ludzi i potrzebują dużo stymulacji z człowiekiem. Jeśli pracujesz przez długie godziny to jest nieuczciwe, aby dostać młodego szczeniaka, ponieważ będzie się nudzić ,kiedy zostanie sam w domu i może skończyć się tragicznie lub zrobić bałagan w domu. Jeśli nie, możesz adoptować starszego psa, który nie potrzebuje tak dużo ruchu i stymulacji. Starsi ludzie skorzystają na towarzystwie psa, ponieważ są bardzo lojalni, kochający i dobrzy do ostrzegania lub pilnowania posesji. Znowu starsze osoby muszą zastanowić się, jak długo zdaniem zwierzę będzie żyło i co by się stało, gdyby nie mogli już się nim zajmować. Jeśli zdecydujesz się na szczeniaka, rozważ, ile to będzie czasu, kiedy dorośnie i zadaj sobie pytanie “czy dom jest wystarczająco duży?”, “Czy pasuje do samochodu?” I “ile to będzie wymagało pielęgnacji?”.

Wszystkie różne typy zwierząt domowych sprawiają, że członkowie rodziny kochają zwierzątko i zabawę z nim. Pomysł posiadania pięknego szczeniaczka w rodzinie jest dobrym pomysłem, jednak małe szczenięta przekształcają się w duże psy. Jeśli wcześniej pomyślałeś o tym z wyprzedzeniem, nie będzie żadnych niesmacznych niespodzianek w kolejce, a nowy pies stanie się częścią rodziny. Te względy nie powinny powodować, że zrezygnują Państwo ze zwierzątka, ale zapewnią, że wybierzesz odpowiednie w dłuższej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *