Edukacja Gadżety i zabawki Psy

Traktowanie zabawek przez psa.

Niektóre psy traktują zabawki z wielkim szacunkiem i po prostu lubią je nosić, ukrywać je i opiekować się nimi, a inne psy widzą zabawkę, którą oferujesz jako otwarte wyzwanie, aby ją zniszczyć! Może to być dość denerwujące, jeśli kupiłeś specjalną i potencjalnie drogą zabawkę dla swojego psa, szczególnie jeśli celowo wybrałeś taki, który wydaje się być twardy i potrafi wytrzymać.

Sposób, w jaki psy zazwyczaj traktują swoje zabawki, są często dobrymi demonstracjami ich naturalnych instynktów – na przykład rasy psów z miękkimi ustami, które obejmują zabawkę bez uszkodzenia jej (jak Cocker spaniel ) Zazwyczaj dbać o swoje rzeczy i obywa z nimi delikatniej. Rasy, które były hodowane do polowania, chwytania i zabijania szkodników, z drugiej strony, jak Jack Russell i inne rasy terrierów, generalnie postrzegają swoje zabawki jako wroga, który zostanie pobity.

W tym artykule zbadamy ten typ zachowania bardziej szczegółowo, w tym dlaczego niektóre psy to robią, co to oznacza, i czy jest coś, co można zrobić, aby twój pies trochę mniej dewastował swoje rzeczy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

MimikaRope-toys-for-dogs

Wiele standardowych zachowań związanych z grami psów jest formą mimikry, taką jak grupa psów grających razem i pies, który jest zwykle dominującym modelem do innego bardziej uległego psa i pozwala temu psu udawać, że mają wyższość.
Ten typ gry jest zarówno nagradzający, jak i edukacyjny dla psów, a także pozwala przetestować ich granice i wywierać wpływ na ich instynkty, które są na wiele sposobów ograniczone.
Kiedy pies gra ze swoimi zabawkami, używają swoich wyobraźni w taki sam sposób, jak dzieci, a w głowach, rzucając zabawką lub trzęsąc się bezlitośnie, towarzyszy mentalna scena bohaterów i śmiałe przygody z strony psa.
Trzymanie zabawki wbijanej mocno w zęby i potrząsając nią energicznie jest dobrym przykładem tego, a ten rodzaj gry jest bezpośrednim przejawem psiego łupu i instynktów myśliwskich.
Kiedy pies złapie mniejsze zwierzę jako łupieżcę, na przykład królik lub szczur, jedną z pierwszych rzeczy, które zrobią, kiedy mają ją w szczękach, jest mocne mocowanie jej i ruszanie energicznie głową, a to ma na celu złamanie szyi drapieżnego zwierzęcia.
Na wolności pies mógłby jeść swoją ofiarę, zabrać ją z powrotem do swego opakowania lub ewentualnie pogrzebać.
To, co robi twój pies, gdy potrząsają zabawką i nie pozwolą Ci to wziąć!

Czy takie zachowanie jest problemem?$_32

Jeśli pies lubi bawić się swoimi zabawkami w ten sposób, to jest dobrze, dopóki pies tylko się bawi. Jeśli jednak wydają się być traktowane zbyt poważnie, warcząc i nie pozwalając zabrać zabawkę, może to być problem.
Jeśli chodzi o zabawki, występowanie agresywnych sytuacji może oznaczać, że Twój pies strzeże swoich zasobów, co stanowi potencjalny problem sam w sobie lub że mają silny instynkt polowania i zabijania.
Ważne jest, aby interweniować, jeśli pies wytrząsanie zabawek wykazywał takie cechy, w tym warczenie, agresywność obronną itd. Należy nauczyć psa komendy “upuść“. Ponadto należy podjąć kroki w celu zapewnienia, że pies nie może stwarzać zagrożenia dla innych zwierząt, trzymając ich w pozycji leżącej, gdy nie znajduje się w zamkniętej przestrzeni i zabijając je jeśli będą biegać w pobliżu.

indestructible-dog-toys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *