Kupno psa Psy

Jakiego pieska wybrać ?

Dlaczego chcesz psa?

Niezależnie od powodu, pomyśl długo, zanim wybierzesz psa lub szczeniaka. Wielu ludzi wybiera psa w taki sposób, jak wygląda bez względu na to, jak psa można trenować , karmić, ćwiczyć lub jak o niego dbać. Wiele badań trzeba zrobić przed wyborem szczeniaka, np. Jaki będzie duży? Ile kosztuje jedzenie, nie tylko przez kilka tygodni, ale przez resztę życia? Ile potrzeba ćwiczeń? Czy trzeba będzie wychodzić często na spacery? Czy będzie się dogadywać z innymi psami i kotami? itp. Zróbmy listę rzeczy, które chcesz dla psa. Następnie sprawdź rasy. Nie wybieraj pierwszego, który widzisz. Sprawdź kilka ras, upewnij się, że możesz zobaczyć hodowlę psów w której szczeniak się wychowywał, sprawdź dom i środowisko, w których mieszkają psy. Zadaj pytania. Żaden renomowany hodowca nie odmówi ich odpowiedzi. Chcą by ich psy żyły w dobrym domu. Jeśli na Twoje pytania otrzymasz niesatysfakcjonujące odpowiedzi , idź gdzieś indziej.

Rodowodowe lub nie rodowodowe?

dogbreeds-800x344
Niektóre rodowody są droższe od zwierząt innych , ale to nie znaczy, że są one lepsze lub bardziej odpowiednie, oznacza to, że można sprawdzić ich hodowlę i tło. Kundle lub krzyżówki mogą być bardziej odpowiednimi, ponieważ hodowcy starają się wykryć słabości występujące u jednej rasy. To może sprawić, że pies stanie się zdrowszy i mądrzejszy. Może też iść w drugą stronę, czyniąc je słabszymi, ale jest bardzo rzadka. Wybierz swojego psa, aby dopasować się do Twojego stylu życia, mieszkania i sytuacji finansowej. Pozostawanie samego pieska przez cały dzień może spowodować kłopoty, zniszczenia i umysłowo znudzonego i niepokojącego psa. Każdy pies ma dobre i złe strony, musisz zdecydować, ile jest złych cech możesz tolerować, czy też wybierzesz jednego pieska bez złych cech. Każdy pies, bez względu na rasę czy hodowlę, będzie miał złe strony, podobnie jak ludzie, żaden z nich nie jest doskonały. Sprawdź rasy podatne na choroby, wizyty weterynarza mogą być drogie. Spójrz na koszt ubezpieczenia zwierząt domowych, niektóre są dość rozsądne i może być koniecznością, jeśli pies kiedykolwiek będzie ranny. Czy dużo wyjeżdżasz na wakacje lub do pracy? Czy możesz zabrać ze sobą psa? Jeśli nie znasz renomowanych hodowli lub dobrego przyjaciela lub sąsiada, który zaopiekuje się pieskiem, gdy jesteś nieobecny? Czy masz niesforne lub małe dzieci, które drażnią psa? Może to powodować problemy, ponieważ psa naturalna obrona jest gryzienie. Nikt nie chce psa, który gryzie, zwłaszcza jeśli ugryzie dzieci.

Chłopiec czy dziewczyna?Soothing-or-Comfort-Toys

To tylko Twoje preferencja, suczka jest nieco droższa trzeba ją wysterylizować, ponieważ musi mieć operację, która zwykle oznacza pobyt na noc, w zależności od rasy. Psy męskie muszą być kastrowane, jeśli nie są używane jako stadnina lub mogą się okazać, że mają tendencję do oznakowania ich terytorium moczem, który może być nieco problematyczne. Mogą również pojawić się uciążliwościami wokół psów żeńskich, które będą oblegane przez inne psy. Jest to bardziej kłopotliwe dla ciebie niż szkodliwe dla psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *