Hodowla Psy

Pies sam w domu.

Pozostawienie psa samemu w domu przez ponad cztery godziny w czasie nigdy nie jest dobre, ponieważ chodzi o górną granicę, na którą można racjonalnie oczekiwać, że pies będzie mógł bawić się i być szczęśliwy, a nie być znudzonym lub sfrustrowanym oraz nie będą przychodzić mu do głowy robienie głupich rzeczy.
Często oznacza to, że osoby, które pracują w pełnym wymiarze godzin, muszą polegać na przyjaciołach, sąsiadach lub rodzinach aby zabrali psa w środku dnia i oczywiście, że musisz być czujny i pewny, że wrócisz do domu na czas. Z drugiej strony jednak niektórzy właściciele psów, którzy odeszli na emeryturę lub pozostają w domu przez większość dnia, będą zadowoleni z tego, że nigdy nie zostawiają swojego psa bez towarzystwa i nadzoru.
W tym artykule zbadamy, dlaczego nigdy nie powinniśmy zostawiać swojego psa ponieważ może być tak samo poważnym problemem, jak pozostawienie go zbyt długo na czasie – oraz rodzaj problemów, które może powodować. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Szczenięta i dorosłe psy2KT2237SD_lg

Kiedy po raz pierwszy sprowadzasz nowego szczeniak do domu, jest wiele do zrobienia i zastanowienia. Trzeba zacząć uczyć zasad, które panują w domu, gdzie toaleta, jak zachowywać się i oczywiście należy rozpocząć szkolenie, a integralna część tego powinna obejmować użycie ograniczania do jednego pokoju lub jakiegoś terenu.
Łatwiej jest nauczyć szczeniaka tak, jak chcesz, niż próbować wprowadzić nowy styl życia lub zmienić go później, ale to może być wyzwaniem. Przygotowanie szczeniaka do spędzania czasu samemu to coś, na co należy się starannie zarządzać – złe doświadczenia wcześniejsze mogą sprawić, że sprawy mogą się skomplikować . Ważne jest również nauka do czasu, który będzie najdłuższym limitem czasu, w jakim będzie przebywał pies, co może zająć trochę czasu – po prostu spodziewamy się, że szczeniaki pozostaną samodzielne przez kilka godzin w tym czasie. Przyjęcie lub kupno dorosłego psa, który nie miał wcześniejszego doświadczenia w zostawaniu samemu w domu, jest tą samą nauką, natomiast może to trwać o wiele dłużej.

Lęk separacyjny

Pies, który nie uczy się być szczęśliwy sam na sam i nie jest przyzwyczajony do bycia z dala od swojego właściciela, może łatwo rozwinąć niepokój związany z separacją, gdyż musi być sam, a faktem jest, że wszystkie psy będą musiały spędzać czas sam w pewnym momencie!
Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane wyjazdem służbowym, pobytem w szpitalu czy nagłym wyjazdem, psy nie są zadowolone, jeśli zostaną z dala od właściciela. Są skłonne do niepokoju i zestresowane pobytem w oddaleniu od swojego właściciela lub nie posiadania jakiejkolwiek osoby lub zwierzęcia, która zapewni towarzystwo, a także może panikować i robić duże zamieszanie poprzez szczekanie, wycie lub płacz, niszczenie rzeczy w celu uzyskania uwagi.44
Może to być problemem szczególnie jeśli pies jest w klinice weterynaryjnej, sytuacja, której po prostu nie można uniknąć, jeśli pies potrzebuje leczenia, ponieważ ich niebezpieczeństwo może nie tylko zagrozić ich leczeniu lub wyzdrowieniu, ale także innych zwierząt w klinice, a także może przeszkadzać personelowi weterynaryjnemu!
Nie zawsze możesz mieć swojego psa u boku, a nawet jeśli jesteś w tym samym domu co on, będą chwile, kiedy nie możesz ich poświęcić mu pełnej uwagi. Przyzwyczaić psa do zabawy, a także gdy relaksujesz się z własnym czworonogiem się prowadzi do szczęśliwego, bezpiecznego i dobrze wyważonego psa, który będzie mniej skłonny do niepokoju i nieszczęścia gdy nie możesz spędzić więcej czasu z nim ani nie poświęcasz odpowiedniej uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *