Hodowla Psy

Żywienie starszego psa.

W miarę wieku psów, ich metabolizm, poziom aktywności i stan fizyczny zaczną się zmieniać, jako część stopniowego spowolnienia pod koniec ich życia. Oczywiście niemożliwe jest cofnięcie się zegara starzenia się psów, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać psa zdrowego dobrze dopasować się do życia w swoich starszych latach, a to wszystko może pomóc przedłużyć czas życia psa i jakości życia, także w tym wieku.
Starsze psy mają tendencję do poruszania się na dwa sposoby pod względem ich masy ciała i masy ciała w miarę starzenia się – będą albo bardziej podatne na przyrost masy ciała i przynoszą zbyt wiele dodatkowych kilogramów, albo mogą zacząć tracić stan, zamiast tego, masy mięśniowej i tonu. W tym artykule zajmiemy się drugim problemem i podziel się wskazówkami na temat pomocy starszego psa w utrzymywaniu wystarczająco dużej masy ciała, aby w był zdrowy w podeszłym wieku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Dlaczego niektóre starsze psy tracą wagę?

80bdre2
Jak wspomniano, podczas gdy niektóre psy mają tendencję do tycia, gdy stają się starsze, wiele osób staje się szczuplejszych niż zwykle, ze względu na kombinację utraty wagi, a także utratę masy mięśniowej i tonu.
Wynika to z kombinacji czynników, które mogą obejmować:

    • Mniejsza aktywność oznacza utratę masy mięśniowej
    • Utrata apetytu oczywiście prowadzi do jedzenia mniej, a więc utraty wagi
    • Odczuwalne przez psa zmysły zapachu i smaku pogarszają się, powodując, że jedzenie im się nie spodoba
    • U starszych psów zaniedbane zęby mogą prowadzić do problemów z pruchnicą i dziąsłami, co utrudnia jedzenie
    • W niektórych przypadkach zwyrodnienie mózgu związane z wiekiem może prowadzić do problemów podobnych do choroby Alzheimera lub otępienia u ludzi, co może mieć duży wpływ na wszystkie funkcje psa i jego zachowania

Dlaczego utrzymuje wagę niezbędną dla zdrowia?

Oczywiście, że nadwaga nie jest lepsza niż niedowaga i również powoduje wiele problemów. Jednakże, jeśli pies jest niedoważony lub niezdolny do utrzymania stanu, będzie miał mniej energii, chęci oraz będzie tracił masę mięśniową, a także są na wyższym ryzyku cierpienia na problemy z kośćmi i stawami.
Dodaje się, że niedoważenie ma wpływ na zdolność psa do utrzymania na tyle ciepła, a także może wpływać na układ odpornościowy, czyniąc psa bardziej podatne na kaszel, przeziębienia i inne zakaźne choroby, które mogą być bardzo poważne u starszych psów.

Rola ćwiczeń w utrzymaniu wagi

Im więcej ćwiczeń otrzyma Twój pies, tym więcej będzie musiał być karmiony, aby utrzymać zdrową masę i nie być zbyt chudy. Jednak zmniejszenie poziomu ćwiczeń psa nie jest najlepszym sposobem na pomaganie psa w podnoszeniu wagi, z różnych powodów.
Ćwiczenia są niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia, a połączenie świeżego powietrza, rozciąganie, wysiłek i ruch pomagają utrzymać zdrowie psów, utrzymując masę mięśniową, wspierając elastyczne stawy i pozwalając psu spędzać czas na świeżym powietrzu.
Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, a więc utrata mięśni w wyniku zmniejszenia wysiłku powoduje również utratę wagi i dodaje do tego, ćwiczenia pobudzają cały szereg układów ciała, w tym do ćwiczeń apetytu, mogą rzeczywiście pomóc w zachęcaniu psa do jedzenia oraz pomaga zwiększyć apetyt na jedzenie.

Karmienie i traktowanie90276-849x565-Very-sick-pet

Jeśli pies nadal je taką samą ilość pożywienia, jak zawsze, ale traci na wadze, powinieneś porozmawiać ze swoim weterynarzem, aby upewnić się, że nie ma podstawowej kwestii zdrowotnej powodującej problem dla Twojego psa. Jeśli jednak Twój apetyt i chęć jedzenia uległy zmniejszeniu, a to powoduje, że twój starszy pies stracił kondycję, istnieją różne podejścia, które możesz podjąć.
Przede wszystkim ważne jest, aby dana dieta była odpowiednia dla ich etapu życia, karmiąc psy jedzeniem przeznaczonym dla starszych psów. Jednak jak wiele starszych psów idzie w drugą stronę i ma tendencję do zwiększania masy, niektóre takie diety są niższe w kalorie i energii niż inne, więc sprawdź to ostrożnie przy wyborze tego, jaką karmę kupić. Są też różne różne rzeczy, które można podać psu jako potrawy lub dodać do ich żywności, które pomogą skusić ich i dostarczyć odpowiednie kalorii dla nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *