Karma dla psa Zdrowie i higiena

Szkodliwe przysmaki

Wiele rzeczy, które jedzą ludzie nie koniecznie są dobre i odpowiednia dla naszych piesków. Mogą nawet stanowić wielkie zagrożenia dla ich zdrowia. Pamiętajmy , że piesek powinien jeść tylko i wyłącznie ze swojej miski i to pokarmy przystosowanego dla niego a nie resztki, które zostają nam z różnych posiłków.

Według badań specjalistów jest wielka różnica w procesach trawiennych zwierząt a ludzi. Została stworzona lista produktów, które są wyjątkowo groźne dla naszych pupili. Większość produktów dotychczas uchodziła za dobre i nie wpływające źle na zdrowie naszych psów więc warto zapoznać się z rezultatami tych badań.

Jakich rzeczy nie podawać psu ?

Przede wszystkim nie podawajmy naszemu czworonożnemu przyjacielowi surowego mięsa ( chyba, że jest to produkt certyfikowany i pochodzi ze sprawdzonego źródła oraz jest informacja o możliwości podawania psom), które może mieć w sobie wiele groźnych i szkodliwych bakterii takich jak : listeria, salmonella, campylobacter i eschericha coli. Nie częstujmy pieska również mięsem przetworzonym, między innymi grillowanym kurczakiem czy stekiem. Jeśli chodzi o owoce to unikajmy serwowania porzeczek, winogron czy też rodzynek, ponieważ mogą one wywołać bardzo groźną chorobę nerek.

jiu_rf_photo_of_sad_dog_and_grapes

Specjaliści ostrzegają przed karmieniem psów pleśniowym serem, tłustymi i smażonymi potrawami oraz produktami, których termin ważności niedługo wygasa. Po takich potrawach nasz pies może nabawić się niebezpiecznej choroby zapalenia trzustki.

Choć my, ludzie nie wyobrażamy sobie aby w potrawach brakowało pikantnych lub ostrych składników lub warzyw (szczypior,cebula ) nie podawajmy ich pieskowi. Mogą stanowić wielkie zagrożenia dla zdrowia. Do grona produktów niebezpiecznych możemy również dołożyć produkty słone podawane w dużej ilości. Wystrzegajmy podawania produktów słodkich , na czele z czekoladą.

bigstock-Dog-Eating-Chocolates-From-Hea-8187245-bigstock-armadillostock11

Dbajmy o zdrowe odżywianie naszego pieska aby był ona zawsze pełen wigoru i zdrowy przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *